Kontaktní čočkyslouží ke korekci refrakční vady, vkládají se přímo na oko a umožňují tak svému nositeli alternativu k dioptrickým brýlím, kterou může využít např. na sport, kde ho mohou brýle omezovat. Kontaktní čočky lze nosit i celodenně, jsou i takové, které nemusíte vyndávat z oka celý měsíc, ale pro Vaše oči je dobré nošení kontaktních čoček střídat s brýlemi.Kontaktní čočky stejně jako brýle vám pomohou s nápravou krátkozrakosti, dalekozrakosti či astigmatismu.
V České republice téměř 50 % lidí potřebuje korekční pomůcku zraku, z nichž 10 % nosí kontaktní čočky.Ještě jste kontaktní čočky nikdy nevyzkoušeli nebo nejste spokojeni s těmi svými? Navštivte nás, poskytneme Vám odborné poradenství, komplexní vyšetření, zácvik a manipulaci s kontaktní čočkou. Existuje široká nabídka kontaktních čoček a určitě vybereme ty správné i právě pro Vás.
Celkové vyšetření a aplikace trvá přibližně 1 hodinu. Vyšetření provádíme pomocí nejmodernějších přístrojů. Je dobré se na první aplikaci dopředu objednat, máte tak jistotu, že nebudete čekat a budeme se vám moci plně věnovat. Naučíme vás kontaktní čočky správně používat a vybereme ty nejvhodnější právě pro Vás.
Dámy, pokud jdete na aplikaci kontaktních čoček, mějte prosím odlíčené oči.
Našim klientům doporučujeme pravidelné kontroly bezplatně alespoň 1x ročně. Kontrolujeme refrakci oka, usazení čoček, zajímá nás vaše spokojenost, snažíme se předejít potížím, které může nošení čoček způsobovat. Bezplatné jsou rovněž konzultace pro nositele kontaktních čoček.
Jak probíhá aplikace kontaktních čoček
Rozdělení podle doby nošení:
Rozdělení dle intervalu výměny:
Rozdělení dle využití:
Stejně jako u brýlových čoček, existují kontaktní čočky na jednu vzdálenost (jednoohniskové i astigmatické) a na více vzdáleností (bifokální, multifokální).
Silikon – hydrogelové kontaktní čočky propouštějí více kyslíku skrze čočku do rohovky než běžné hydrogelové čočky. Množství propouštěného kyslíku může být až 5x větší než u hydrogelových čoček.
1. Nemůžu nosit kontaktní čočky
Ano můžete. Díky rychlému pokroku v materiálech, z nichž jsou čočky vyráběny, může v dnešní době nosit kontaktní čočky každý. V dnešní době existují např. bifokální kontaktní čočky pro lidi s presbyopií nebo čočky pro napravování astigmatismu. Navštivte naši pobočku v Hradci Králové a zeptejte se našich specialistů.
2. Kontaktní čočky jsou nepohodlné
Toto není pravda. Po krátkém čase, kdy si oko zvyká na čočku, nezpůsobuje nošení čoček žádné problémy
3. Kontaktní čočky můžou vyskočit z oka
Před lety s tvrdými kontaktními čočkami se mohlo stát, že čočka vypadla z oka při sportu či jiné aktivitě. Dnešní čočky sedí na oku mnohem líp a vypadnutí čočky se stává velice zřídka.
4. Kontaktní čočky můžou zůstat trvale přilepeny k oku
Je pravdou, že kontaktní čočky se můžou přilepit k povrchu oka, když vyschnout. Ovšem opětovné zvlhčení pomocí fyziologického roztoku umožní vyjmutí čoček.
5. Nasazování kontaktních čoček je složité
Ze začátku vám může nasazování způsobit určité potíže. Proto vám na prodejně budeme věnovat maximální péči, poradíme vám a naučíme vás čočky nasazovat. Většina lidí si zvykne na tuto proceduru mnohem rychleji, než čekali.