SLUŽBYAplikace kontaktních
čoček

Kontaktní čočkyslouží ke korekci refrakční vady, vkládají se přímo na oko a umožňují tak svému nositeli alternativu k dioptrickým brýlím, kterou může využít např. na sport, kde ho mohou brýle omezovat. Kontaktní čočky lze nosit i celodenně, jsou i takové, které nemusíte vyndávat z oka celý měsíc, ale pro Vaše oči je dobré nošení kontaktních čoček střídat s brýlemi.Kontaktní čočky stejně jako brýle vám pomohou s nápravou krátkozrakosti, dalekozrakosti či astigmatismu.

V České republice téměř 50 % lidí potřebuje korekční pomůcku zraku, z nichž 10 % nosí kontaktní čočky.Ještě jste kontaktní čočky nikdy nevyzkoušeli nebo nejste spokojeni s těmi svými? Navštivte nás, poskytneme Vám odborné poradenstvíkomplexní vyšetřenízácvik a manipulaci s kontaktní čočkou. Existuje široká nabídka kontaktních čoček a určitě vybereme ty správné i právě pro Vás.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
První aplikace kontaktních čoček

Celkové vyšetření a aplikace trvá přibližně 1 hodinu. Vyšetření provádíme pomocí nejmodernějších přístrojů. Je dobré se na první aplikaci dopředu objednat, máte tak jistotu, že nebudete čekat a budeme se vám moci plně věnovat. Naučíme vás kontaktní čočky správně používat a vybereme ty nejvhodnější právě pro Vás.

Dámy, pokud jdete na aplikaci kontaktních čoček, mějte prosím odlíčené oči.

Našim klientům doporučujeme pravidelné kontroly bezplatně alespoň 1x ročně. Kontrolujeme refrakci oka, usazení čoček, zajímá nás vaše spokojenost, snažíme se předejít potížím, které může nošení čoček způsobovat. Bezplatné jsou rovněž konzultace pro nositele kontaktních čoček.

Jak probíhá aplikace kontaktních čoček

 1. Anamnéza a zjištění Vašich potřeb a očekávání
 2. Komplexní měření zraku včetně keratometrie rohovky
 3. Kontrola předního segmentu oka, diagnostika stavu slzného filmu
 4. Výběr správného typu kontaktní čočky
 5. Aplikace vybrané kontaktní čočky do očí
 6. Kontrola usazení čočky na oku
 7. Zácvik a manipulace s kontaktní čočkou
 8. Odborné poradenství v péči o kontaktní čočky
Typy kontaktních čoček
Kontaktní čočky můžeme rozdělit do několika skupin, podle doby nošení, intervalu výměny, dle využití, z jakého jsou materiálu, jaké mají využití, dle parametrů.

Rozdělení podle doby nošení:

 • Denní – čočky se z oka vyjímají každý den a musejí se čistit, dezinfikovat a ukládat do pouzdra ve speciálním roztoku po dobu, jaká je jejich životnost udaná výrobcem (rok/1/4rok/měsíc/14 dní), tzv. jednodenní kontaktní čočky se po vyjmutí z oka vyhodí (odpadá péče a každý den má nositel komfort zcela nové kontaktní čočky).
 • Prodloužené – čočku je možné nosit bez vyjmutí z oka po dobu 7dní a 6 nocí. Po vyjmutí z oka musejí být vyčištěny před opětovným nasazením.
 • Kontinuální – kontaktní čočky je možné nosit po dobu 30 dnů a 29 nocí bez vyjmutí z oka, po té se čočka vyhodí.

Rozdělení dle intervalu výměny:

 • Jednodenní čočky na jedno použití – perfektní pro příležitostné nošení. Po jednodenním nošení se čočka vyhazuje, odpadá péče o čočku, čištění, výdaje za roztoky. Po každé nasazujete do oka zcela novou sterilní čočku. U nositelů jsou velice oblíbené, jsou perfektní na dovolené a sport, při náhodném poškození čočky nedochází k výrazné peněžité ztrátě.
 • Kontaktní čočky pro plánovanou výměnou – k dostání jsou čtrnáctidenní, měsíční, tříměsíční a roční kontaktní čočky. Zde je nutná péče kvalitními speciálními roztoky.

Rozdělení dle využití:

Stejně jako u brýlových čoček, existují kontaktní čočky na jednu vzdálenost (jednoohniskové i astigmatické) a na více vzdáleností (bifokální, multifokální).

 • Jednoohniskové – umožňují korekci dalekozrakosti, krátkozrakosti
 • Astigmatické (tórické) – umožňují korekci astigmatismu, zaručují perfektní ostré vidění i u této kombinované oční vady.
 • Bifokální – umožňují ostré vidění do dálky a do blízka
 • Multifokální – umožňuje vidění na všechny vzdálenosti, nejlepší volba pro ty, kteří potřebují kvalitně vidět na více vzdáleností (dálka, blízko, počítač) s plynulým přechodem.
 • Barevné kontaktní čočky –  barevné kontaktní čočky vám umožní měnit barvu vašich očí. Můžete tak měnit svůj vzhled každý den nebo zazářit bláznivou barvou na večírku. Většina barevných čoček se snaží napodobit přírodní barvy duhovky, ale najdete i neobvyklé barvy.
Materiály kontaktních čoček
 • Hydrogelové kontaktní čočky
 • Silikon – hydrogelové kontaktní čočky

Silikon – hydrogelové kontaktní čočky propouštějí více kyslíku skrze čočku do rohovky než běžné hydrogelové čočky. Množství propouštěného kyslíku může být až 5x větší než u hydrogelových čoček.

Mýty o kontaktních čočkách

1. Nemůžu nosit kontaktní čočky

Ano můžete. Díky rychlému pokroku v materiálech, z nichž jsou čočky vyráběny, může v dnešní době nosit kontaktní čočky každý. V dnešní době existují např. bifokální kontaktní čočky pro lidi s presbyopií nebo čočky pro napravování astigmatismu. Navštivte naši pobočku v Hradci Králové a zeptejte se našich specialistů.

2. Kontaktní čočky jsou nepohodlné

Toto není pravda. Po krátkém čase, kdy si oko zvyká na čočku, nezpůsobuje nošení čoček žádné problémy

3. Kontaktní čočky můžou vyskočit z oka

Před lety s tvrdými kontaktními čočkami se mohlo stát, že čočka vypadla z oka při sportu či jiné aktivitě. Dnešní čočky sedí na oku mnohem líp a vypadnutí čočky se stává velice zřídka.

4. Kontaktní čočky můžou zůstat trvale přilepeny k oku

Je pravdou, že kontaktní čočky se můžou přilepit k povrchu oka, když vyschnout. Ovšem opětovné zvlhčení pomocí fyziologického roztoku umožní vyjmutí čoček.

5. Nasazování kontaktních čoček je složité

Ze začátku vám může nasazování způsobit určité potíže. Proto vám na prodejně budeme věnovat maximální péči, poradíme vám a naučíme vás čočky nasazovat. Většina lidí si zvykne na tuto proceduru mnohem rychleji, než čekali.

OPTIKA DOUBRAVASídlo
Rosteme spolu s vámi. Pomáháme řešit vaše potíže s očima již na 4 pobočkách v republice.
NAŠE POBOČKYKde nás najdete?
https://i0.wp.com/optika-doubrava.cz/wp-content/uploads/2023/03/mapaCr_300x200.png?fit=300%2C200&ssl=1
SPOJTE SE S NÁMIOptika Doubrava na soc. sítích
Máme co nabídnout a sledujeme trendy. Sledujte nás a buďte trendy i Vy.
PROVOZOVATEL
DOUBRAVA OPTIKA S.R.O., IČO: 04156153, DIČ: CZ 04156153, se sídlem Gen. Sochora 1260/27, 708 00, Ostrava – Poruba, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě oddíl C vložka 62592.
OPTIKA DOUBRAVASídlo
Rosteme spolu s vámi. Pomáháme řešit vaše potíže s očima již na 4 pobočkách v republice.
NAŠE POBOČKYKde nás nejdete?
https://i0.wp.com/optika-doubrava.cz/wp-content/uploads/2023/03/mapaCr_300x200.png?fit=300%2C200&ssl=1
SPOJTE SE S NÁMIOptika Doubrava na soc. sítích
Máme co nabídnout a sledujeme trendy. Sledujte nás a buďte trendy i Vy.
PROVOZOVATEL
DOUBRAVA OPTIKA S.R.O., IČO: 04156153, DIČ: CZ 04156153, se sídlem Gen. Sochora 1260/27, 708 00, Ostrava – Poruba, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě oddíl C vložka 62592.

Copyright by Optika Doubrava. Všechna práva vyhrazena.

Copyright by Optika Doubrava. Všechna práva vyhrazena.